یک دلیل قانع کننده برای اثبات انحراف ! | بسیج جهانی
نیازی برای اقامه صدها دلیل و برهان برای اثبات انحراف دولت از مسیر انقلاب نیست ، مراجعه به سخنان اخیر رئیس جمهور یک دلیل محکمه پسند در اختیار ما قرار میدهد تا بدانیم که این دولت همانی نیست که تعداد زیادی از مومنین برای پیروزی آن روزه گرفته و نذر و نیاز کرده اند …آری ! نیاز به ارائه صدها دلیل نیست …

احمدی نژاد درباره نحوه برکناری متکی می گوید :

“سه چهار دیپلمات را که بنده مخالف اعزام اینها به کشورهای غربی بودم، ایشان به غرب اعزام کرد و آنها هم رفتند و پناهنده شدند. بعد از سفر نیویورک، در جلسه ای قضیه بررسی شد و بنا شد ایشان عوض شوند. لازم به ذکر است که من در دور دوم دولت با ایشان دیگر کاری نداشتم وتمام کارهای بین المللی به عهده خودم بود.

بهرحال از روزی که تصمیم گرفتیم که ایشان وزیر نباشد، ایشان مداوماً در سفر بود حتی در دولت هم که حضور پیدا می کرد سریعاً ناپدید می شد تا اینکه بعد از سه ماه بالاخره در ساعت ده شب با ایشان
وقت تنظیم شد و به ایشان گفتیم که شما دیگر در دولت وزیر نیستید ولی من دوست دارم شما بعنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی فعالیت کنید. گفت من امشب
میخواهم به سنگال بروم و اصرار کرد که من می روم. گفتم شما از نظر من وزیر نیستی. ولی با این حال با هواپیمای اختصاصی رفت و گفت که دوشنبه ظهر بر میگردم.

من هم همانجا حکم عزل ایشان را صادر کردم و نوشتم که دوشنبه عصر اعلام شود. دوشنبه عصر گفتم شاید از سفر برنگشته باشد. با دفتر تماس گرفتم که فعلا حکم را اعلام نکنند. گفتند پنج دقیقه قبل اعلام کردیم . گفتم بردارید تا مطمئن شویم که برگشته است. گفتند دیگر دیر شده و در رسانه ها منتشر شده است.

بعد که از سفر برگشتند، از مدیرکل تشریفات وزارت خارجه پرسیدم چرا دیر آمدید؟ گفت: دوشنبه ظهر جلسات رسمی تمام شد و بنا بود برگردیم ولی ایشان به من گفت که یک قرار شام بگذار و سفر را تمدید کن. گفت حتی اگر می توانید یک سفر دیگر هم برای من هماهنگ کن تا من از اینجا مستقیم به ایران نروم. ضمناً زمانی هم که ایشان حکم عزلش اعلام شد، در هیچ جلسه رسمی نبوده است.

بعداً معاونان ایشان به ما گفتند که ما تعجب می کردیم چون ایشان از همان سه ماه قبل به ما گفته بود هرجا که می توانید برای من سفر هماهنگ کنید. فقط سفر باشد هرجا بود مشکلی نیست! این معاونان می گفتند ما نمی دانستیم چه اتفاقی افتاده ولی ایشان اصرار به سفر خارجی داشتند. مأموریت ها را باید من به وزیر می دادم اما ایشان بدون هماهنگی با من همه جا میرفت و این سفرها نه نتیجه ای داشت و نه گزارشی . بخدا میل شخصی من بر برداشتن متکی نبود ولی شرایطی ایجاد شده بود که باید ایشان را بر می داشتم.”

احمدی نژاد در این سخنان به نکاتی اشاره می کند که بررسی آنها خالی از لطف نیست :

۱- بعد از انتخابات خرداد ۸۸دیگر این رئیس جمهور بود که مدیریت وزارت خارجه را برعهده داشت .

۲- وزیر خارجه ای که عهده دار مدیریت وزارت خارجه نبود مرتب به ماموریت های خارج از کشور میرفت بی آن که رئیس جمهور بداند و به وی ماموریت داده باشد .

۳- وزیر خارجه جمهوری اسلامی از امکانات بیت المال و از بودجه بیت المال سفرهایی را ترتیب میداد که هیچ ضرورتی نداشته و اصلا به حوزه اختیارات وی مربوط نبود چرا که رئیس جمهور عهده دار همه کارهای بین المللی بود و متکی تنها در این میان سوخت هواپیما تلف میکرده !

۴- با این که متکی قبل از سفر به سنگال برکنار شده بود وی از این دستور تمرد کرده و به سفر خارجی می رود ، احمدی نژاد میگوید من به ایشان گفتم که دیگر از نظر من وزیر نیستید و با این حال متکی به سفر سنگال میرود …

۵- نزدیک سه ماه طول میکشد تا با متکی خلوت شود تا این خبر را به وی دهند که دیگر وزیر نیست !

و چند سوال ؛

۱- در صورتی که رئیس جمهور بعد از انتخابات خرداد۸۸عهده دار همه کارهای بین المللی بود چرا متکی نزدیک به دو سال عهده دار وزارت خارجه بود ؟ متکی در وزارت خارجه چه سمتی داشته است ؟!

۲- مسئول هزینه هایی که متکی از جیب مردم و در سفرهای بیهوده بین المللی تلف کرده است کیست؟

۳- چرا به شخصی که دارای انحرافاتی در این حد است که دوست دارد سفر برود و بیت المال را طبق گفته رئیس جمهور تلف کند پیشنهاد می شود تا رئیس سازمان انرژی اتمی شود؟ چرا احمدی نژاد خود عهده دار این سمت نشد؟ ریاست سازمان انرژی اتمی مسئولیتی تشریفاتی است ؟

۴- متکی در آن سه ماهی که لیاقت وزارت را نداشت به چه حقی وزیر بود؟

و یک نکته دیگر

همه سوالات فوق تنها در صورتی مطرح می شود که سخنان رئیس جمهور در مورد متکی صحت داشته باشد . باید منتظر دفاعیات متکی نیز باشیم .

توسط : aminabadi ، با موضوع : مقالات ۹ دیدگاه

 1. به نظر حقیر شما کمی به الفاظ تسامحی احمدی نجاد رنگ و بوی حقوقی و جدی بودن داده اید
  گرچه این هم برای یک ریس نقطه ضعف جدی هست
  ولی در هر حال معلومه خوب بلدید یقه بگیرید
  موید باشید

  • سلام دوست عزیز از لطلف شما ممنون و سپاسگذارم ، احمدی نژاد سخنانی را در مورد متکی و اژه ای بر زبان رانده که از دو حال خارج نیست یا درست است و یا غلط در هر دو حال پای رئیس جمهور گیر است ، در صورتی که متکی عرضه وزارت نداشته و نصب شده است و از محل وزارت حقوق گرفته و بیت المال مصروف چنین آدمی شده که رئیس جمهور نیز بر بی لیاقت بودن وی تاکید دارد واویلا که چرا زودتر برکنار نشده است و اگر صحیح نباشد که خود بهتر از بنده حقیر میدانید که چه می شود …

 2. علیکم السلام دوست عزیز
  دقیقا اشتباه شما همینجاست که فکر میکنید حرف های ریس جمهور دکتر احمدی نجاد از چنان دقتی برخوردار است که یا درست است یا اشتباه در حالی که فرهنگ ادبیاتی ایشان خیلی وقته که معلوم شده آمیخته ای از حرفهاش جدی.شوخی.تسامحی…است

  • این که حرف های رئیس جمهور آمیخته ای با جدیت ، مزاح و تسامح است یک موضوع و این که در ۲۰سطر سخنرانی به گفته متکی ۲۴ خلاف واقع و یا به عبارت دقیق تر دروغ مشاهده می شود چیز دیگر ! امیدوارم که سخنان احمدی نژاد شوخی باشد که در این صورت هم تخریب شخصیت یک مومن (اگر متکی را مومن بدانیم ) جای تامل دارد !

 3. ابوتراب گفت:

  سلام
  آیا هاشمی لیاقت مسئولیت هایشان را داشته است؟!
  پول بیت المال در ماه هایی که نابجا بر پستش باقی مانده است بر عهده کیست؟!
  چه کسی باید جوابگوی انحرافاتی باشد که هاشمی به خاطر داشتن ناحق این مسئولیت ها ایجاد کرده است؟؟
  آیا …
  به صورت جدی به این سؤالات جواب دهید.
  هر زمان، جواب منطقی این سؤال ها را دادی، جواب حرف های متنتان هم مشخص می شود.
  احمدی نژاد در ضمن صحبت هایش، کلامی را گفته بود که جواب سؤال های من و شما است : مجبور بودیم که بعضی ها را تحمل کنیم.
  وگرنه چه کسی است که نداند متکی از همان اول، وزیر احمدی نژاد نبود؟! (رابطه متکی با دشمنان احمدی نژاد، آنقدر تابلو بود که بارها خبرآنلاین و تابناک و … اشاره می کردند که متکی نیروی احمدی نژاد نیست)
  برادر، شما هم به جای یافتن زورکی انحراف، بهتر است یقه متکی را بگیری که این ۲۴ دروغ! کجا بوده است؟! اصلا ۲۴ تا حرف قابل نقض شدن وجود داشته است؟!
  چرا ایشان اتهام سنگین به رئیس جمهور می زنند و به اسم نظام از جوابگویی به ادعای بزرگ و ضداسلامی خود فرار می کنند؟!
  نوشته سست و کینه جویانه شما و کیهان برای انحراف!!، بهترین دلیل برای آن است که خیلی خیلی از مومنان، دیگر به کیهان و شریعتمداری و اصولگرایان و … اعتماد نداشته باشند.
  راستی اگر توانستید آقا را هم درباره انحراف توجیه کنید تا دیگر معیارهای انحرافی مانند آنچه در دیدار فرماندهان سپاه مطرح کرد و کیهان مجبور به تحریف آن ها شد، طرح نکنند.

  با ولایت زنده ایم و پشتیبان فرمایشات ایشان خواهیم بود.

  یا علی

  • aminabadi گفت:

   با سلام دوست عزیز ۱-در مورد این که هاشمی لیاقت مسئولیت هایی که بر عهده گرفته دارد یا نه در مورد آن مسئولیت هایی که از مردم کسب کرده و آقا نیز آنها را تائید کرده دارد آن مسئولیت هایی را هم که امام خامنه ای بر عهده ایشان گذاشته و مادام که این مسئولیت بر عهده هاشمی از جانب امام بوده و هست ایشان لیاقت این مسئولیت ها را دارند مگر اینکه امام برکنارشان کنند با پاسخی که داده شد مشخص می شود که معیار و ملاک ولایت فقیه و میزان و معیار مشروعیت هر پستی نیز ولایت فقیه است متکی اگر در دولت نهم وزیر احمدی نژاد نبوده و ایشان مجبور بوده اند آیا در دولت دهم نیز مجبور بوده اند؟چرا ایشان توانست در یک روز سه وزیر را برکنار کند ولی نتوانست متکی را عوض کند سوال بعدی این که آیا رئیس جمهور نمی تواند از وزیرش وقت ملاقات بگیرد؟احمدی نژاد نمی دانست متکی کجا است؟در صورت صحت سخنان احمدی نژاد که ایشان را لایق مسئولیت وزارت خارجه نمی دانسته و متکی این جایگاه را غصب کرده بود هم احمدی نژاد و هم متکی باید پاسخگوی خدا و امام خامنه ای باشند و در صورتی که درست نباشد انالله و انا الیه راجعون

 4. ابوتراب گفت:

  سلام
  اگر معیار شایستگی از نظر شما، اذن امام یا ولی فقیه است و حتی اگر” مصلحت” بر شایستگی غلبه کند، کار درستی بوده است و غصبی نیست، رئیس جمهور هم به همین روال چون ماذون ولی فقیه زمان است، هر کسی را بگذارد (حتی اگر شایستگی نباشد و مانند انتصاب هاشمی، از روی مصلحت رهبر معظم انقلاب باشد) کار درستی انجام داده است و اتهامات شما کاملا باطل است
  دوما از کجا فهمیده اید که اجبار فقط در دوت نهم وجود داشته است و در دولت دهم از بین رفته است؟؟
  یادتان رفته است که با جو ایجاد شده از سوی مجلس برای رای ندادن به وزرای دولت دهم، حضرت اقا مجبور شدند که در همان آغاز دولت دهم به مجلس امر کنند تا در رای به وزرا همکاری مثبتی بکنند؟!
  (نامه اش را لاریجانی در جلسه غیرعلنی صبح و قبل از شروع رای گیری خواند)
  بنابراین معلوم است که دولت تحت اجبار بوده است تا امثال متکی نسبتا راضی الطرفین را معرفی کند تا حتی الامکان در جو مغرض مجلس رای بیاورند.
  آیا کسی را پیدا می کنید که بگوید متکی در دوره نهم مهره لاریجانی بوده است، اما در دولت دهم دیگر نیروی او نبوده است؟!
  با توجه به این موارد روشن، می شود دقیقا توضیح دهید که این ادعای شک آمیز “در دولت نهم وزیر احمدی نژاد نبوده و ایشان مجبور بوده اند آیا در دولت دهم نیز مجبور بوده اند؟” از کجا آمده است؟
  تعویض سه تا وزیر هم در راستای قانون مجلس برای تحدید دولت بود، وگرنه رئیس جمهور بر سر عوض کردن یک وزیر هم مشکل داشت (مصلحی) بنابراین از برکناری سه وزیر نمی توانستید نتیجه بگیرید که احمدی نژاد هر وزیری را می توانسته عوض کند!!
  به ویژه اینکه پشت متکی به خیلی جاها گرم بوده است و دیدیم که بعد از برکناری اش هم، تعداد حامیان او که از “شایستگی کاملش”!! تقدیر می کردند از تعدا کسانی که به او رای اعتماد داده اند خیلی بیشتر بود (معلوم نیست که آقایان چرا در وقت رای اعتماد، او را شایسه نمی دانسته اند؟!) و این نشان می دهد که برکناری متکی اصلا در ردیف برکناری سه وزیربی پشتوانه دیگر نبوده است و تبعات سنگینی داشته است.

  بد نیست که جواب سؤالاتی را که در این دو نظر پرسیده ام بدهید یا لااقل با خدا درباره آن خلوت نمایید و به طور جدی روی آن ها فکر کنید.

  درباره دروغ های ممتد اصولگرایان و تهمت های کذب شریعتمداری (سی دی ظهور و ارتباط با خارج و جاسوسی دولتی ها و …) خیلی وقت است که ندای انالله و انا الیه راجعون سرداده ایم.

  یا علی

  • aminabadi گفت:

   این که میفرمائید متکی نیروی لاریجانی بود این بر کسی پوشیده نیست او رئیس ستاد لاریجانی بود مثل کردان و…و خود لاریجانی که مدتی رئیس شورای عالی امنیت ملی بود این که میفرمائید رئیس جمهور در تغییر یک وزیر نیز مشکل داشت مثل مصلحی منظورتون این نیست که احمدی نژاد با آقا مشکل داشت چون امام در این موضوع حکم حکومتی داد این که میفرمائید مصلحت و حقیقت و شایستگی ووو آقا هیچگاه نگفتند که انتصاب هاشمی از جانب بنده به عنوان ولی فقیه مصلحت بوده و وی شایستگی نداشته بر عکس احمدی نژاد که گفتند و به صراحت تاکید کردند که متکی و ….لایق نبودند و من دور دوم خودم شخصا کارهای وزارتخانه را انجام میدادم ، انکار که نمی کنید ؟این که احمدی نژاد حق دارد هر وزیری را بگذارد و هر کسی را بر کنار طبق قانون هیچ شبهه ای در آن نیست ولی بعد آنی که روزی دو وزیر را برکنار میکنند ، اژه ای و صفار و …و دهها وزیر را در طول مدت چهار سال و اندی برکنار و جابجا میکنند که همه نیز حق قانونی و شرعی ایشان است نمی توان گفت مجبور بودم چون ایشان نشان داده اند که بر اساس اجبار کاری نمی کنند هر چند این اجبار از سوی قانون باشد…در مورد دروغ های شریعتمداری و …به گفته شما هم اگر این ادعا درست باشد باید گفت انالله و انا الیه راجعون

  • aminabadi گفت:

   این که رئیس جمهور از جانب ولی فقیه ماذون است درست و بر کسی پوشیده نیست ولی آیا رئیس جمهور می تواند وزیری را نصب کند و سپس و بعد از نزدیک ۶سال بگوید ایشان از اول بی لیاقت بوده و شایستگی نداشته و طبق گفته شما عنصر لاریجانی بوده والخ در این مورد مسئولیت کارهایی که این وزیر بی کفایت انجام داده و رئیس جمهور به آن راضی نبوده بر عهده کیست؟مجلس؟ درست مجلس به وزیر بی کفایت رای داده، چرا رئیس جمهوری که می تواند در مقابل حکم حکومتی امام امت مقاومت کند نمی تواند درمقابل نصب یک وزیر بی عرضه و آن هم در مقابل مجلس مقاومت کند و بگوید ای مردم مجلس نمی گذارد من وزیر خارجه دلخواهم را نصب کنم؟

دیدگاه‌تان را ارسال کنید