اینجا سازمان بورس نیست ! | بسیج جهانی

بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شکست اصولگرایان ، شکست خورده های انتخابات می گویند «ما شکست نخورده ایم و روحانی هم اصولگرا است »

شکست خورده ها می گویند

– روحانی عضو جامعه روحانیت مبارز است .

– چرا خاتمی به روحانی تبریک نگفت .

– عارف نامزد اصلاح طلب ها ده درصد بیشتر رای نداشت .

– روحانی اگر هم اصولگرا نباشد مدافع گفتمان اصولگرایی است به عنوان مثال در اولین کنفرانس خبری فقط از موضع اصولگرایی اظهار نظر کرد .

و…

حال چند سوال

۱- اگر روحانی اصولگرا بود چرا قبل از انتخابات کسی نگفت «اصولگرایان بین چهار گزینه قالیباف ، ولایتی ، جلیلی و روحانی » به اشتراک نظر و ائتلاف برسند .

۲- اگر روحانی اصولگرا بود و البته قبل از اینکه عارف کناره گیری کند ، چه دلیلی داشت بر ائتلاف اصرار کنیم ، همه می دانستیم عارف رای ندارد ! مابقی هم اصولگرا هستند و مردم یکی از اصولگرایان را انتخاب می کنند …

۳- اگر روحانی اصولگرا بود چرا اصرار بر تخریبش داشتند ؟!

۴- اگر روحانی اصولگرا است و یک اصولگرا پیروز شده است چرا این همه جلیلی و قالیباف و ولایتی به خاطر عدم ائتلاف مورد حمله قرار می گیرند مگر نه این است که یک اصولگرا پیروز شده است ؟ دعوی بر سر شخص که نیست ؟

۵- اگر روحانی اصولگرا است ، چرا خاتمی و هاشمی به خاطر حمایت از نامزد اصولگرا این همه فحش می خورند ؟ باید ممنون شویم که از نامزد ما حمایت کردند تا پیروز شود .

۶ – اگر روحانی اصولگرا است و یک اصولگرا پیروز شده است می توانم بپرسم که بر چه کسی پیروز شده ایم ؟ رقیبی نبود که بر او پیروز شویم ، همه اصولگرا و خود گویی و خود خندی بود .

۷-اگر عضویت در جامعه روحانیت مبارز یکی را اصولگرا می کند چرا هاشمی اصولگرا نیست ؟ اگر بگوئیم هاشمی دیگر در جلسات روحانیت مبارز حاضر نشده است می شود بپرسیم روحانی هم چند سالی است که دیگر در این جلسات حاضر نمی شود پس چرا این اصولگرا است و آن یکی اخ ؟!

و دو نکته پایانی

۱- همه این حرف ها که ما در انتخابات پیروز شده ایم نه اصلاح طلب ها به محاق بردن علت اصلی شکست ۲۴ خرداد است ، در این روز اصولگرایان به تفرقه و قدرت طلبی خود باختند ، بوی مشمئزکننده قدرت طلبی در جریان اصولگرایی که دیگر نهادن نام گفتمان بر آن حال آدم را به هم می زند جفا به اصول انقلاب و اصولگرایی ناب که همان گفتمان امام و رهبری است می باشد .

در انتخابات ۲۴ خرداد ولایتی هم اصولگرا بود و فضایی در جامعه حاکم است که نمی شود پرسید اگر این فرد اصولگرا است چرا خاتمی نیست ؟ و اگر اصولگرایی تعریف دارد و به عنوان نمونه یک اصولگرا نباید در برابر دشمن سازشکار باشد چگونه با این محک روحانی اصولگرا است و یا قالیباف بزرگوار که فرموده است «نباید در برابر هژمونی قالب مقاومت کرد » اصولگرا است و الخ

من خودم در انتخابات به قالیباف رای دادم ولی چه می شود کرد که سوالات زیادی برای آدم مطرح می شود و دست خودم هم نیست نمی توانم بعضی حرف ها و حدیث ها را بشنوم و ساکت بمانم …

۲- عزیزان ! شکست خورده ها ! بپذیرید شکست خوردیم ، بپذیرید  که «از زمانی که گفتمان اصولگرایی» را فراموش کردیم شکست خوردیم ، اصولگرایی تنها این نیست که با مدیریتمان دلار را تا ۴ هزار تومان بالا ببریم و بعد بگوئیم ولایت پذیری ، اصولگرایی این نیست که صبح تا شب و شب تا صبح به فکر حذف رقبا از صحنه باشیم و یا وقتی احتمال دادیم نامزدی رای دارد به فکر تخریب او باشیم تا رای نیاورد و وقتی هم رای آورد بنشینیم و بگوئیم خدا را شکر پیروز شدیم ، حرف دیگری هست ؟! اصولگرایی این نیست که در عمل اصلاح طلب باشیم هم در بی اخلاقی ، هم در ولایت گریزی ، هم در مبنا قراردادن مطامع خاص سیاسی و اقتصادی ، هم در شریعت گریزی و …بعد ادعا کنیم اصولگرا هستیم ، اصولگرایی بورس نیست که هر کس با هر اعتقادی در آن سهام داشته باشد …

ای کاش یک انقلاب فرهنگی میان اصولگرایان رخ دهد ، یک تصفیه درون گروهی … ای کاش … و صد البته این بار نه یک به ظاهر اصولگرا ، یک به ظاهر اصولگرای دیگر را حذف کند بلکه گفتمان اصولگرایی مدعیان را حذف کند …

توسط : aminabadi ، با موضوع : مقالات ۳ دیدگاه

 1. عمو رحیم گفت:

  سلام. من فکر می کنم با حرفهای امروز آقای روحانی همه چیز کاملا روشن شد. البته شما هم اهل دردی و معلوم است که دغدغه هایی هم داری. مواظب باش در این دغدغه ها حل نشوی. اعتدال یادتان نرود. قربانت

 2. آقای امین آبادی کاملا با نوشته تان موافقم!
  به قول مرحوم شریعتی! برخی اوقات حرف هایی زده می شود تا برخی حرفها زده نشود!
  ما مدعی هستیم که روحانی اصولگراست برای آنکه واقعا اصلاح طلب هم نیست! و داریم تلاش می کنیم که اصلاح طلبان افراطی وی را مصادره نکنند!
  اما نباید فراموش کنیم که ما باخته این میدانیم! و باید غلط ها و اشتباهاتمان را بشناسیم و مرور کنیم و جبران کنیم و چاره اندیشی کنیم!

  یا علی

 3. پس کوچه تفکر گفت:

  اصلوگرایان یا قدرت گرایان .!!!!مسئله این است برادر….

دیدگاه‌تان را ارسال کنید