در حاشیه مصاحبه اخیر جک استراو / سوال هایی که رئیس جمهور باید به آن پاسخ دهد | بسیج جهانی

 این تحلیل برای درج در سایت وزین نماینده نگاشته شده است

مصاحبه جک استراو وزیر خارجه اسبق انگلیس که در رسانه های داخلی و خارجی منعکس شد دارای نکات فراوانی است که می توان به آنها پرداخت از جمله اعتراف به حمایت از صدام در جنگ تحمیلی، اعتراف به کودتا در ایران برای سرنگونی یک نخست وزیر ، اعتراف به برخورد بسیار بسیار بد با مردم ایران در طول سالیان متمادی و مهمتر از همه این ها اذعان به این موضوع که غرب در اعلام مواضع و رویکردهای خود باید نگاهی به تحولات داخلی ایران داشته باشد تا به تقویت یک جریان و تضعیف جریان دیگر منجر نشود !

اشتباه نکنید !

منظور وزیر خارجه اسبق انگلیس عدم مداخله در امور ایران نیست ! او می گوید ما باید به گونه ای عمل کنیم تا دولت فعلی ایران تقویت و مخالفان این دولت در موضع ضعف قرار گیرند برخلاف سال ۸۴ که اقداماتی نسنجیده سبب تضعیف اصلاح طلبان شد و احمدی نژاد روی کار آمد !

به هر حال قصد راستی آزمایی این سخن را نداریم و همچنین قصد این را نداریم که بگوئیم دولت کنونی حافظ منافع غرب در ایران است .

بی شک رئیس جمهور محترم منتخب اکثریت ملت ایران بوده و این موضوع ربطی به استعمارگران قدیم و جدید ندارد چنان چه احمدی نژاد با رای تاریخی و مثال زدنی ۲۴ میلیونی منتخب ملت ایران بود و پیش از او خاتمی فارغ از مواضع کنونی وی منتخب همین ملت بوده و خاصیت آزادی همین است که به انتخاب ملت باید احترام گذاشت چه از سبد آرا بنی صدر بیرون آید چه هاشمی و خاتمی و احمدی نژاد و در نهایت روحانی …

سخن اینها نیست بلکه مراد نویسنده این سطور آن است که دولت محترم بایستی از خود این سوال را بپرسد که در موضع گیری های خود چه خبط و خطایی را مرتکب شده که روباه پیر به دوستان خود توصیه می کند که مبادا به گونه ای عمل کنید که دولت کنونی در ایران تضعیف شود ؟!

اگر انگلیس داعیه حقوق بشر دارد چرا در دولت سابق اینگونه عمل نکرد ؟ طبیعی است که انگلیس با توجه به منافع خود در ایران تصمیم می گیرد و عمل می کند چنان چه در فتنه ۸۸ دیدیم  سفارتخانه این کشور چگونه به محل “آمد و شد” فتنه گران بدل شده بود …

رئیس جمهور محترم بایستی از خود بپرسند چگونه یک انقلابی می تواند این گونه برای دشمنان عزیز شود که این دشمنان در اعلام مواضع و اتخاذ رویکردهای خود جانب احتیاط را رعایت کنند تا دوست ایرانیشان ضرر نکند…

سوال دیگر آن که اگر فردا  روزی دولتی دیگر در ایران روی کار آید که باب میل دول فوق الاشاره یعنی آمریکا و انگلیس نباشد و اگر زندگی مردم به گوشه چشم این دولت ها گره زده شود مردم چگونه خواهند توانست به حیات عزتمندانه خود ادامه دهند؟

سوالات دیگری نیز مطرح است که می گذاریم و می گذریم …باشد که به خنده و دوستی دشمنان اعتماد نکنیم و زندگی خود را به لبخندهای آنان گره نزنیم.

توسط : aminabadi ، با موضوع : مقالات بدون دیدگاه


دیدگاه‌تان را ارسال کنید