طرح ترافیک ، سهمیه بندی بنزین و گرهی که همچنان کور است ! | بسیج جهانی

اگر چه ایران در سه دهه گذشته در بسیاری از عرصه ها پیشرفت چشمگیری داشته و الحق نمی توان از این مهم چشم پوشید ولی مشکل ترافیک تهران حل نشده که نشده !
روزنامه اطلاعات در شماره سوم آذر ۱۳۶۰ در این زمینه یک گزارش منتشر کرده و از طرح ترافیک و سهمیه بندی بنزین و جواب ندادن این دو طرح و …سخن می گوید !
در این گزارش می خوانیم :
شاید عمده ترین مشکلی که بر دوش شهروندان سنگینی می کند مشکل جابه جایی از نقطه ای به نقطه دیگر یا به عبارتی مسئله ترافیک باشد . در این گزارش آمده است : اجرای طرح ترافیک تهران و ایجاد محدوده ممنوعه و عدم تردد وسایل نقلیه شخصی در این محدوده از جمله طرح هایی بود که سال گذشته برای بهبود وضعیت نابسامان ترافیک پیشنهاد و اجرا گردید .

با شروع جنگ تحمیلی و به دنبال آن کمبود وجیره بندی بنزین برای سواری های شخصی اجرای این طرح به فراموشی سپرده شد زیرا در واقع اتومبیل های شخصی دیگر بنزین در بساط نداشتند تا با جولان دادن در مرکز شهر ترافیک را سنگین تر و هوا را آلوده تر کنند.

با گذشت زمان و جا افتادن طرح جیره بندی کوپن برای اتومبیل های سواری به مقدار ۳۰ لیتر در ماه و همچنین عوامل دیگری که شاید مهم ترین آن ها چاپ کوپن های بنزین تقلبی توسط ضد انقلاب باشد بار دیگر خیابان های تهران مملو و انباشته از انبوه اتومبیل هایی شد که غالبا با یک سرنشین در شهر مانور می دادند.

به دنبال شلوغ تر شدن خیابان های تهران و سنگین تر شدن ترافیک روابط عمومی شهرداری با صادر کردن اطلاعیه ای اجرای مجدد طرح ترافیک را از روز ۲ آبان ماه ۶۰ اعلام کرد . این سوال در گزارش روزنامه اطلاعات پرسیده شده است که «نقطه کور در ترافیک تهران کجا است ؟!»
پ ن
واقع به نظر شما مشکل ترافیک تهران کجا است؟!

توسط : aminabadi ، با موضوع : مقالات بدون دیدگاه


دیدگاه‌تان را ارسال کنید